Shopping cart
€0,00

Czyszczenie mechaniczne komina – test szczotek kominowych

Komin zabrudzony smołą lub sadzą szklistą nie nadaje się do użytku. Jego dalsze eksploatowanie może skończyć się pożarem sadzy w kominie co może doprowadzić do pożaru całego budynku. Poniżej przedstawiamy różne sposoby radzenia sobie z tą dolegliwością w kominie.

Jak wyczyścić komin za pomocą obrotowego zestawu kominowego?

Film przedstawia różne metody czyszczenia komina. Przewód kominowy jest zabrudzony sadzą szklistą i smołą. Do jego czyszczenia wykorzystano różnego rodzaju narzędzia kominiarskie takie jak: kula ze szczotką na linie, róża kominowa, obrotowy zestaw kominowy do czyszczenia od dołu, obrotowa szczotka kominiarska Turbospiner.

Sadza szklista i smoła w kominie to najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenie. Jak się okazuje nie wystarczą do jego wyczyszczenia zwykłe narzędzia kominiarskie. Tutaj nie pomogła nawet obrotowa szczotka do czyszczenia komina od dołu. Jej nylonowe włosie nie pomogło usunąć sadzy szklistej z komina. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zastosowanie obrotowego zestawu do czyszczenia komina – Turbospiner. Szczotka łańcuchowa podłączona do lancy obrotowej kominowej raz dwa upora się nawet z najtwardszymi zabrudzeniami.

Zestaw Turbospiner jest lekki i poręczny. Po podłączeniu do wkrętarki ma potężną moc czyszczącą.

Poradnik
Previous reading
Czyszczenie mechaniczne komina – test szczotek kominowych
Next reading
Jak usunąć sadzę z komina?
Call Now Button