Shopping cart
€0,00

Zestaw do czyszczenia komina
Lanca do czyszczenia komina

ASORTYMENT

TURBOSPINER

TURBOCLICKER

AKCESORIA

Nowoczesna ORYGINALNA Lanca kominowa TURBOSPINER do mechanicznego czyszczenia kominów obrotowo głowicą z łańcuchami. Turbospiner to narzędzie do czyszczenia kominów wiertarką lub wkrętarką – łańcuchowo. Turbospiner nadaje się do czyszczenia wszystkich rodzajów kominów – po założeniu odpowiedniej końcówki. Łatwa i prosta w konserwacji – wystarczy psiknąć smarem w sprayu!

ZAPOMNIJ O TRADYCYJNYM CZYSZCZENIU KOMINA! Czyszczenie Turbospinerem jest proste i o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne czyszczenie komina kulą i szczotką na linie.

AKCESORIA

530118530
 
biuro@virra.pl
 

Turbospiner czyści najtwardsze osady w kominie – usuwa sadzę szklistą z komina! Obrotowe łańcuchy w Turbospinera czyszczą komin do gołej cegły.

Dostępne długości Turbospinera to:

 • 3 metry
 • 5 metrów
 • 6 metrów
 • 8 metrów
 • 10 metrów
 • 12 metrów
 • 15 metrów

W tym zestawie znajdują się:

 • Lanca Turbospiner + 3 głowice czyszczące
 • Głowica łańcuchowa – założona już na Turbospinera – do czyszczenia kominów murowanych z cegły;
 • Głowica z lin stalowych - do czyszczenia kominów kamionkowych i wkładów ceramicznych;
 • Głowica nylonowa uniwersalna – do doczyszczenia resztek sadzy i do czyszczenia kominów ze stali nierdzewnej lub do czyszczenia wkładów kwasoodpornych.

 

Wszystkie głowice czyszczące są gotowe do użycia i są szybko wymienne.

PRODUKT POLSKI – my produkujemy, my naprawiamy, my serwisujemy. Naprawa w ramach gwarancji – bezpłatnie. Naprawa pogwarancyjna lub z winy użytkownika odpłatnie.

Zajmujemy się produkcją wałów giętkich oraz urządzeń czyszczących kominy i przewody wentylacyjne. Turbospiner jest produktem polskim. W środku pancerza znajduje się PEŁNY, mocny i profesjonalny obrotowy wał giętki o dużej wytrzymałości na zrywanie (nie jest to pusty wał napędowy typu spirala).

Dodatkowo do zestawu można dokupić dokręcaną głowicę łańcuchową "Żbik" (8 łańcuchów). Jest to głowica wzmacniająca podstawowy zestaw do czyszczenia kominów murowanych. Dzięki takiemu wzmocnieniu – użyciu dodatkowej głowicy łańcuchowej – można o wiele szybciej usunąć twardą sadzę szklistą z komina.

BUDOWA I ZASADA DZIAŁANIA TURBOSPINERA

530118530
 
biuro@virra.pl
 

Turbospiner do czyszczenia kominów i wentylacji to najpopularniejszy czyszczak kominowy. Jest to narzędzie, które napędzane jest wiertarką, wkrętarką sieciową lub po prostu wkrętarką akumulatorową. Jest poręczny i łatwy w stosowaniu – może go obsługiwać jedna osoba.

Z jednej strony czyszczaka kominowego Turbospiner znajduje się głowica czyszcząca a z drugiej uchwyt do podłączenia wiertarki. Obydwie strony są łożyskowane mocnymi i trwałymi łożyskami. Dzięki temu praca Turbospinerem jest płynna.

Sama lanca Turbospiner zbudowana jest z kilku warstw. Jej zewnętrzna część to twardy i zarazem elastyczny pancerz ochronny, który nie obraca się. Wewnątrz pancerza znajduje się mocny, 10mm hartowany, kilkuzwojowy (7 zwojów) - jest to PEŁNY WAŁ NAPĘDOWY GIĘTKI. Wał obraca się w środku pancerza. To dzięki niemu wiertarka obraca głowicą czyszczącą.

Pełny wał napędowy giętki stosowany jest w profesjonalnych, dużo droższych czyszczakach. Jest to najmocniejszy napęd - tylko w Turbospiner.

Turbospiner jest jednoczęściowy i nie można go przedłużać.

Łańcuch założony na głowicę jest uniwersalnej długości – po rozkręceniu ma ok 25cm, pasuje do każdego kształtu komina. Zakładając w głowicy odpowiedni wkład Turbospinerem można czyścić:

 • kominy murowane każdego przekroju, czy długości,
 • kominy stalowe,
 • kominy ze stali kwasoodpornej,
 • kamionkę i inne,
 • rury wentylacyjne.

 

Głowica posiada trzpień gwintowany M8 z głowicą. Można ją szybko odkręcić i włożyć dowolny łańcuch o innej długości - w zależności od średnicy komina. Można również włożyć inne wkłady dołączone do zestawu.

Zestawem Turbospiner można mechanicznie usunąć każdego rodzaju zabrudzenie w kominie a także twardą sadzę szklistą.

Zestawem Turbospiner metodą od góry i od dołu. Odcinki od dołu należy czyścić w dwie osoby. Nasz sprzęt można spokojnie używać również do pod-frezowania kominów - można nim troszkę wyrównać komin. Spokojnie usunie wystająca zaprawę, która zawęża światło przewodu kominowego.

Zalety zestawu Turbospiner do czyszczenia kominów:

 • skuteczność czyszczenia kominów
 • łatwa jednoosobowa obsługa
 • uniwersalność – do każdego komina
 • trwałość
 • korzystny stosunek cena – jakość
 • oszczędność na czyszczeniu komina
 • gwarancja serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego

Posiadamy różne długości Turbospinera 3-15 metrów. Cena uzależniona jest od długości.
Na zamówienie jesteśmy w stanie wykonać Turbospinera do 40 metrów długości.

Turbospiner to urządzenie do mechanicznego czyszczenia różnego rodzaju rur i kominów, składające się ze stalowego wału napędowego obracającego się w elastycznym pancerzu. Wał ten jest hartowany i składa się z kilku zwojów, co zapewnia jego wytrzymałość i płynne napędzanie głowicy.

Głowica, znajdująca się na końcu Turbospinera, ma 8 obracających się łańcuchów, które skutecznie usuwają nawet twardą sadzę szklistą. Dzięki systemowi głowicy można szybko wymienić zużyty łańcuch na nowy lub podłączyć inną szybkowymienną głowicę, która jest również w zestawie.

Czyszczak Turbospiner jest łożyskowany z obu stron i posiada wygodny uchwyt, umożliwiający pewne i wygodne trzymanie go podczas czyszczenia.

W ofercie znajdują się również głowice do czyszczenia kominów nierdzewnych, kwasoodpornych, systemowych i wkładów ceramicznych.

Nasza firma zajmuje się produkcją, serwisowaniem i naprawą Turbospinerów.

Promocja!!! Jeżeli prześlesz nam filmik z czyszczenia komina zakupionym Turbospinerem – my wyślemy Ci automatycznie GRATIS super pokrowiec. Pokrowiec jest solidny i poręczny do transportowania i przechowywania Turbospinera.

Słowa kluczowe po których trafiłeś na tą stronę:
mechaniczne czyszczenie komina zestaw do mechanicznego czyszczenia komina lanca kominowa lanca na wiertarkę do czyszczenia komina lanca do czyszczenia komina na wiertarkę obrotowy zestaw do czyszczenia komina wiertarkę czyszczenie łańcychowe komina do czyszczenia komina łańcuchem łańcuchowe czyszczenie komina lanca Turbospiner czyszczenie komina od dołu zestaw do czyszczenie komina od dołu

Call Now Button